H – Homeostaza

Homeostaza to nic innego jak równowaga wewnętrznego środowiska ludzkiego, która odnosi się do warunków zewnętrznych. Warto podkreślić, że homeostaza trwa w otoczeniu jednocześnie dbając o jak najniższe zużycie energii. Zaopatruje organizm człowieka z niezbędne składniki odżywcze takie jak witaminy, pierwiastki, aminokwasy, minerały i kwasy tłuszczowe. 

Jak się do tego mają konopie? 
Otóż, medyczna marihuana pobudza rozsiane po całym ciele receptory układu endokannabinoidowego. Najlepiej poznane i zbadane są receptory CB1 (skoncentrowane głównie w mózgu ale występujące także w układzie pokarmowym, krwionośnym i rozrodczym) i CBD2 (głównie występujące w układzie immunologicznym). Dr Dustin Sulak (Dyrektor Integr8 Health z Main, USA. Mówca i praktyk z wieloletnim doświadczeniem) w swoich wykładach często porusza kwestie podstawowej funkcji układu endokannabinoidowego – czyli utrzymanie stabilnego środowiska wewnętrznego organizmu, mimo czynników zewnętrznych czyli homeostazę. Okazuje się, że to właśnie endokannabinoidy regulują procesy homeostazy za pośrednictwem wielu mechanizmów. Stanowią łącz między trzema głównymi układami w naszych ciałach : układzie nerwowym, układzie immunologicznym i hormonalnym.

Reasumując, jeżeli będziemy w odpowiedni sposób pobudzali nasz układ endokannabinoidowy on zadba o nasz ogólny dobrostan. 
Mając odpowiednio zachowane proporcje dążymy do równowagi, a każdy z nas wie, że – RÓWNOWAGA TO ZDROWIE 🙂 
#homeostaza#zdrowie#kondycja#równowaga#zdrowytrybzycia#zadbajosiebie
#homeostasis#health#wellness#naturalhealth

Scroll to Top